KUMUOYUNA DUYURU
KUMUOYUNA DUYURU
Kamuoyuna;
Son zamanlarda artarak devam eden, başta HAKEM CAMİAMIZA, MERKEZ HAKEM KURULUMUZA ve TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONUMUZA yönelik açıklama ve eylemler kabul edilemez seviyelere ulaşmıştır.
Hakemlerimize ve camiamıza karşı fanatizm duygusu ile yanlı, gerçeği yansıtmayan birçok açıklama ve beyanatlara şahit olduk. Bazı hakemlerimiz evlerinin önünde toplu halde tehdit edilmektedir.
Geldiğimiz noktada toplumu, hakemlerimizin kişilik haklarına saldırıda bulunmaya davet ediliyor olması, asla kabul edilemez bir tutumdur.
Toplumu hakemlerimize karşı olumsuz tutumlara teşvik eden tüm ilgilileri sağduyulu olmaya davet ediyoruz.
Türk Hakemleri FİFA ve UEFA’nın düzenlediği tüm organizasyon ve futbol müsabakalarında görev alabilecek kriterlere sahiptirler. Türkiye Futbol Federasyonumuzun tüm destekleri ile ülkemizi yurt dışında da gururla temsil etmektedirler.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim" sözünün Türk Futbolu ve Türk Sporu adına temel yol gösterici olduğuna inanıyoruz.
Unutulmaması gereken futbolun bir spor müsabakası olduğudur. Türk Futbolunun en önemli paydaşlarından biri de adalet ile görev yapan Türk Hakemleridir.
Bu anlamda Tüm Kulüplerimizi ve Futbolun Tüm paydaşlarını sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Hakem Camiamıza yönelik bu tür açıklama ve eylemlerin; Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Afyonkarahisar Şubesi olarak takipçisi olmaya devam edeceğimizi kamuoyunun dikkatine saygı ile sunuyoruz.
TFFHGD AFYONKARAHİSAR ŞUBE YÖNETİM / AFYONKARAHİSAR İL HAKEM KURULU
AFYON İL HAKEM KURULU
TFFHGD AFYON ŞUBESİ
Bu haber bugün 1 kez, genel toplamda 180 kez görüntülendi.